Przetestuj rower swoich marzeń! Rusza Mobilne Centrum Testowe Meridy

Przetestuj rower swoich marzeń! Rusza Mobilne Centrum Testowe Meridy

Informacja prasowa Newsy z polski

Ponad 30 rowerów z najwyższej półki będzie można przetestować w tym roku w całej Polsce. Będą one dostępne w Mobilnym Centrum Testowym Meridy, które rozpocznie swoją trasę już 12 marca w Warszawie. Ciężarówkę Meridy wypełnią m.in. maszyny zawodowych grup Lampre-Merida i Multivan Merida Biking Teamu.

Rusza Mobilne Centrum Testowe Meridy
Rusza Mobilne Centrum Testowe Meridy


Nadjeżdża Mobilne Centrum Testowe Meridy, czyli ciężarówka wypełniona najwyższej klasy rowerami. Ponad 30 modeli przez najbliższe miesiące będzie można przetestować w całej Polsce. Ciężarówka Meridy rozpocznie swoją trasę już 12 marca w Warszawie i w kolejne weekendy będzie się zatrzymywać w punktach wyznaczonych przez sklepy z sieci sprzedaży Merida Polska. Podczas całodniowych testów każdy zainteresowany może wypróbować na trasie głównie karbonowe górskie i szosowe rowery Merida, a także wiele innych. Wszystkie modele będą dostępne w różnych rozmiarach ram. Aby przetestować wyposażenie Mobilnego Centrum Testowego Merida, wystarczy zapisać się w sklepie biorącym udział w akcji. Listę współtworzących ją sklepów, a także dostępne do testowania rowery wraz z rozmiarami ram, można znaleźć na www.rowerymerida.pl/testy.

Poczuj się jak zawodowiec

Zachęcamy wszystkich miłośników dwóch kółek do udziału w naszych testach. Przygotowaliśmy przegląd naszej kolekcji i wypełniliśmy ciężarówkę tak, by każdy mógł w niej znaleźć coś dla siebie – mówi Mateusz Musioł z biura prasowego Merida Polska. – W jak najlepszym doborze testowego roweru pomoże to, że każdy model będzie dostępny w kilku rozmiarach – dodaje.

W zestawie ponad 30 rowerów znajdą się maszyny, na których zawodnicy grup Lampre-Merida i Multivan Merida Biking Teamu startują w najważniejszych wyścigach świata. Jedną z nich jest Scultura, ulubiony rower Przemysława Niemca. Odkąd zadebiutowała ona na Giro d’Italia 2015, wzbudza ogromne zainteresowanie światowych mediów i zbiera świetne recenzje w opiniotwórczych rowerowych i kolarskich czasopismach.

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety tego roweru, nowa Scultura to bez wątpienia najlepsza szosówka, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy. Jest to wyczuwalne od pierwszego przekręcenia korbami, nie tylko dla zawodowców – podkreśla Daniel Schwenk, starszy dyrektor ds. badań i rozwoju w Meridzie.

Uczestnicy testów będą się mogli o tym przekonać już wkrótce, podobnie jak o aerodynamicznych zaletach modelu Reacto.

Wielbiciele jazdy na szosie podczas akcji Meridy mogą wypróbować także coś alternatywnego, czyli model Speeder 5000 – szosówkę z prostą kierownicą. Wartą uwagi ciekawostkę w testowym zestawie stanowi Crossway Urban 7000, miejska perełka Meridy. Arcyszybki i lekki karbonowy model wykorzystuje napęd Shimano XT 1x11 i jest stworzony do ucieczki z korków. Jednocześnie zwraca na siebie uwagę dzięki retro designowi, który podkreśla sygnowanie ramy emblematem z dawnym logo Meridy. Wśród testowych rowerów będą dostępne także Crossway 900 oraz Crossway XT-Edition, czyli coraz popularniejsze wszechstronne rowery turystyczne Merida.

Sprawdź rower legendy

Również miłośnicy MTB znajdą w ciężarówce Meridy modele dla siebie. Nie zabraknie wśród nich jednego z najbardziej utytułowanych 29” hardtaili świata.

Czuję, że mam najlepszy rower na świecie – mówi o Meridzie Big.Nine Gunn-Rita Dahle Flesjaa.

To właśnie na niej najbardziej utytułowana zawodniczka w historii MTB zdobyła wiele swoich laurów, w tym ubiegłoroczne mistrzostwo świata w maratonie MTB. W Polsce będzie można przetestować ultralekką wersję Big.Nine Team, a więc tę samą, na której startuje legendarna Norweżka. Mobilne Centrum Testowe Meridy będzie również wyposażone w rower Big.Seven z kołami 27,5”. Ten zwinny hardtail został stworzony we współpracy z mistrzem świata Jose Antonio Hermidą.

Podczas projektowania Big.Seven dużą uwagę poświęciliśmy uzyskaniu na rowerze odpowiedniej pozycji przez zawodników niskiego i średniego wzrostu. 27,5” to idealny kompromis dla tych, którzy mają problem ze znalezieniem właściwej pozycji na rowerze 29” – mówi Juergen Falke, dyrektor biura badawczo-rozwojowego Meridy.

Testowy zestaw górskich rowerów Merida uzupełnia One-Twenty dostępny z kołami 27,5”, a także 29”. Wyposażony w 130-mm przedni widelec i tylne zawieszenie Float Link z „pływającym” amortyzatorem o skoku „120 mm+” zapewnia świetną zabawę i bezpieczeństwo wymagane od nowoczesnego roweru ścieżkowego. Przyjemność z jazdy tym i wieloma innymi modelami będzie można odczuć już 12 marca w Warszawie. Pierwszy przystanek na trasie Mobilnego Centrum Testowego Meridy zostanie wyznaczony we współpracy ze sklepem Bike Atelier (ul. Herbsta 1, metro Stokłosy). Informacje o zapisach na te i kolejne testy znajdują się na www.rowerymerida.pl/testy.

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.