Bike Atelier MTB Maraton (Fot. Katarzyna Banka)

Znamy terminy i gospodarzy wyścigów z cyklu Bike Atelier MTB Maraton

Informacja prasowa Newsy z polski

Po zeszłorocznym sukcesie cyklu Bike Atelier MTB Maraton, tegoroczna edycja liczyć będzie aż 6 wyścigów. Zmaganiach zostaną zainaugurowane w Dąbrowie Górniczej, 24 kwietnia, a zakończą się w Gliwicach, 18 września.

Rozpoczynając w zeszłym sezonie pierwszy na Śląsku i Zagłębiu cykl maratonów MTB, nie spodziewaliśmy się aż tak sporego zainteresowania ze strony zawodników. Cieszymy się ogromnie, że tak wiele osób wystartowało w naszych zawodach i dla nich postanowiliśmy rozszerzyć zasięg imprezy – mówi Anna Bara, marketing manager sieci Bike Atelier, organizatora cyklu. – Staramy się również wyjść naprzeciw potrzebom i uwagom naszych uczestników. Z tego powodu udoskonalamy proces rejestracji i sprawdzania wyników on-line, zmodyfikowaliśmy przedziały w kategoriach wiekowych oraz wprowadziliśmy pakiety indywidualne i drużynowe, które pozwolą wcześniej i taniej wykupić większą liczbę startów.

W zeszłym roku rozegrano 4 maratony - w Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Psarach i Tychach. W tym sezonie w programie jest 6 imprez. Podobnie jak w 2015, zawodnicy będą się ścigać na trzech dystansach – PRO (ok.60-70km), HOBBY (ok.20-30km) oraz KIDDY (dla dzieci, w zależności od wieku, od 100m do 4km).

W zeszłym sezonie wziąłem udział we wszystkich 4 wyścigach Bike Atelier MTB Maraton i jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania i wytrwałości organizatorów – powiedział zwycięzca klasyfikacji generalnej w 2015 roku, Michał Ficek. – Środowisko kolarskie na Śląsku wreszcie doczekało się cyklu maratonów MTB, a ja jestem dumny, że mogłem brać w nim udział. Jestem pewny, że w 2016 frekwencja będzie jeszcze większa, a organizacja co najmniej na tak samo wysokim poziomie.

Gospodarze zawodów

Każda z miejscowości, w których będą organizowane nasze maratony, charakteryzuje się innym ukształtowaniem terenu. Trasy będą zatem bardzo zróżnicowane  – opowiada pomysłodawca i współorganizator Bike Atelier MTB Maraton, Dariusz Leśniewski. - W Gliwicach i Tychach jest stosunkowo płasko i będziemy tam szukać naturalnych trudności, np. trudnych technicznie single tracków. Teren wokół Rybnika jest lekko pofałdowany, a w Psarach mocno pagórkowaty, obfitujący w krótkie i interwałowe podjazdy. W maratonach w Dąbrowie Górniczej i Żarkach trasy będą natomiast prowadzone przez wymagający rejon Jury.

Po raz pierwszy sygnał startu kolarze usłyszą 24 kwietnia, w Dąbrowie Górniczej. Trasa zahaczy o Jurę Krakowsko-Częstochowską, a nawrót na dystansie PRO, usytuowany będzie tuż przed Ogrodzieńcem. Jest to jedyna impreza w cyklu, która na chwilę opuści województwo śląskie, gdyż kolarze kilka razy przekroczą granicę z Małopolską.

Terminy maratonów w sezonie 2016

Kolejna edycja odbędzie się niespełna miesiąc później, 22 maja, w Tychach. Przed rokiem właśnie tam padł rekord frekwencji (ponad 400 zawodników). Na uczestników czeka odcinek prowadzący głównie po ścieżkach leśnych, a start będzie miał miejsce przy Jeziorze Paprocany.

5 czerwca peleton zawita w Rybniku. Miasto, które znane jest ze swojego zamiłowania i podejścia do jazdy na rowerze, zadebiutuje na mapie Bike Atelier MTB Maraton. Gospodarzem czwartego wyścigu będą aż trzy gminy - Żarki, Niegowa oraz Janów. One również po raz pierwszy gościć będą uczestników cyklu. Miasteczka te rozsiane są po Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, więc krajobraz podczas jazdy urozmaicą średniowieczne fortece i wapienne skały.  

21 sierpnia wyścig zawita do Psar, które znane są już uczestnikom Bike Atelier MTB Maraton z ubiegłorocznej edycji. Można się tam spodziewać krętej trasy, z wieloma krótkimi, ale stromymi wzniesieniami.

Zmagania w drugim cyklu Bike Atelier MTB Maraton zostaną sfinalizowane w kolejnym mieście-debiutancie, Gliwicach. Tam poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnej w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zostaną nimi ci zawodnicy, którzy uzbierali najwięcej punktów w swoich 4 najlepszych startach. Żeby zostać sklasyfikowanym trzeba wziąć udział w przynajmniej 4 wyścigach. Zapisy on-line do zawodów ruszą w marcu.

Program Bike Atelier MTB Maraton:

  • 24 kwietnia, Dąbrowa Górnicza
  • 22 maja, Tychy
  • 5 czerwca, Rybnik
  • 17 lipca, Żarki, Niegowa oraz Janów
  • 21 sierpnia, Psary
  • 18 września, Gliwice

Wszystkie szczegóły dotyczące Bike Atelier MTB Maraton dostępne są na stronie internetowej cyklu www.bikeateliermaraton.pl. Partnerami i sponsorami są sieć sklepów i serwisów rowerowych Bike Atelier, Merida Polska, dystrybutor ogumienia CST, producent opon Maxxis oraz samorządy lokalne – miasto Dąbrowa Górnicza, Tychy, Rybnik, Gliwice, gmina Psary, miasto i gmina Żarki, gmina Niegowa, gmina Janów, Powiat Myszkowski.

Logo wydawcy

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą!

Napisz nowy komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu weryfikacji treści komentarza przed publikacją. Poinformowano mnie, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia. Więcej informacji jest dostępnych w polityce prywatności.

Najnowsze wpisy

Brak dostępnych aktualności.